Zopár rád

Milí zákazníci, tu Vám ponúkame zopár rád od tvorcu Dúhových elixírov pána Martina Kolára. Jeho rady nájdete aj v českom časopise PHOENIX dostupnom aj na slovenskom trhu, kde vedie pravidelnú rubriku „BYLINÁŘOVA PORADNA“ a uverejňuje  zaujímavé články.

 

Je nejaký prípravok vhodný ako prevencia pred prasacou chrípkou?

Základným pilierom ochrany pred všetkými vírusmi je dobre fungujúca imunita, preto všetkým, ktorí majú strach z prasacej chrípky, odporúčam elixír Imunex. Pri akútnom nebezpečí nákazy je možné zvoliť zrýchlené dávkovanie 6x denne 10 kvapiek, deti 6x denne 5 kvapiek elixíru.

 

V akom poradí je najlepšie užívať Dúhové elixíry?

Všeobecne sa odporúča poradie FUNGILEN, DETOXILEN, FRUCTAVIT a IMUNEX priamo po sebe bez prestávky. Pri silnom zanesení organizmu toxickými látkami, plesňami, kvasinkami a ďalšími mikroorganizmami je vhodné detoxikačnú kúru predĺžiť na 2 fľaštičky Fungilenu za sebou a po cca 3 týždennej pauze dočistiť telo jedným elixírom Detoxilen. Pre regeneráciu organizmu a obnovu bunkových štruktúr a sliznicových membrán nasadíme elixír Fructavit. Pokračujeme elixírom Imunex na posilnenie imunity. Jednotlivú kúru je možné podľa potreby kedykoľvek zopakovať.

 

Je možné súčasne užívať viac elixírov?

Vzhľadom k razantnosti Dúhových elixírov sa doporučuje užívanie jedného elixíru. Ďalší môžeme nasadiť ihneď po dobratí predchádzajúceho alebo po 3-4 týždennej pauze. Jedno balenie vydrží zhruba na dvoj – trojtýždňovú kúru, po 4-6 týždňoch je vhodné zaradiť asi mesačnú liečebnú prestávku. Výnimkou je regeneračný a preventívny elixír Fructavit a Imunex na posilnenie imunity, ktoré je možné užívať aj dlhodobo a súbežne s ostatnými elixírmi.

 

Ako dlho  trvá detoxikačná kúra?

Záleží na miere postihnutia organizmu. Spravidla sa dá povedať, že každý rok intoxikácie (nesprávnej výživy, fajčenia, užívania chemických liečiv atď.) sa rovná jednému mesiacu detoxikácie. Pokiaľ človek začne dávať svoje zdravie do poriadku napr. až po 50 rokoch nezdravého spôsobu života, musí počítať až so štyrmi rokmi očistnej doby. Najsilnejšia detoxikácia však nastáva obvykle len na začiatku, t.j. počas prvých mesiacoch liečby. Pre maximálne urýchlenie čistiacich procesov je dôležité dodržiavať detoxikačný režim popísaný v letákoch k Dúhovým elixírom. Dôslední by mali byť predovšetkým ľudia s nadváhou, vysokým cholesterolom a chronickými zdravotnými problémami.

 

Je možné užívať Detoxilen aj pri autoimunitných ochoreniach?

Pri autoimunitných ochoreniach  sa nedoporučuje užívanie elixíru Detoxilen z dôvodu obsahu ľubovníka.

 

V rámci detoxikačnej  diéty nedoporučujete taktiež  kávu a čierny čaj. Zaujímalo by ma, čo je tak zlé na týchto nápojoch?

V zásade ide o obsah kofeínu, návykového alkaloidu, ktorý môže spôsobiť podráždenosť, nespavosť, zrýchlenie srdečnej činnosti a zvýšenie kyslosti žalúdočných štiav. Väčšie zdravotné riziká však plynú z nevhodnej kombinácie kávy, cukru a mlieka. Jasnovidný liečiteľ Ferda túto rozšírenú českú a slovenskú kombináciu označoval dokonca ako nebezpečnú rakovinotvornú zmes. Čo sa týka čaju, záleží predovšetkým na spôsobe jeho spracovania. Kvalitné biele, žlté a zelené čaje majú na náš organizmus mimoriadne priaznivé účinky. Problematické sa javí až použitie mikroorganizmov – špeciálnych plesní pri niektorých fermentačných procesoch, napr. pri výrobe tmavého čaju – Pu Erh. Tento čaj má nezameniteľnú „zatuchnutú“ vôňu i chuť a je odporúčaný pri črevných problémoch či odtučňovaní. Otázkou je, aký účinok môžu mať prítomné mikroorganizmy na človeka s oslabenou imunitou či disbiózou.

 

Čo je vhodné a čo nie počas tehotenstva?

Detoxikácia organizmu je vhodná pred otehotnením. Fungicídna diéta je vhodná aj v priebehu tehotenstva napr. pri výskyte kvasiniek. Počas tehotenstva je vhodné užívať Fructavit alebo Imunex (aj súčasne), odporúčajú sa 2 fľaštičky, potom nasleduje prestávka cca 3 týždne, ďalej je možné pokračovať podľa potreby.

 

V poslednej dobe som v niekoľkých článkoch (Regena, Regenerace) natrafil  na rastlinnú látku quercetín, ktorá by mala mať protialergické pôsobenie. Nikde som sa však o tejto látke viac nedozvedel.

Jedná sa skutočne o látku rastlinného pôvodu, ktorá je teraz v popredí záujmu farmaceutických spoločností. Jej účinky sú totiž veľmi zaujímavé a pomerne široké: od protizápalového a antialergického pôsobenia, cez zvýšenie imunity až po potlačenie zhubného bujnenia. V USA sú už v predaji prvé produkty obsahujúce quercetín získaný priemyslovou hydrolýzou rutínu. Prípravky sú odporúčané  predovšetkým pri prostatických problémoch, dne, sennej nádche, koprivke a atopickom ekzéme. Jedno balenie quercetínu (mesačná dávka) stojí približne od 13 dolárov. Určitým problémom je ale zlá orálna vstrebateľnosť, ktorá sa rieši použitím veľmi dobre vstrebateľného derivátu quercetínu – isoquercitrinom. Isoquercitrin sa získava extrakciou z vybraných rastlín, napr. moruše. Svetovú kvalitu dosiahla výskumná spoločnosť Interpharma Praha, ktorá isoquercitrin vyrába z plodov juhoamerického kra Dimorphandra mollis. Výsledkom medzinárodného výskumu by mal byť prípravok  Resquerin, čakajúci na svoju registráciu v Českej republike. Na trhu je dostupný čisto prírodný prípravok Fructavit – zmes výťažkov z domácich plodov (čučoriedka, rakytník, čierna ríbezľa a arónia čierna), obsahujúci široký komplex ľahkovstrebateľných vitamínov a ďalších látok, vrátane isoquercitrinu.
Odporúčame:

novinka_nefrofit

novinka-diastop

novinka-myofit

banner_facebook_fan

orgonity

forum