Diagnóza: Kandidóza

Autor: Martin Kolár

Kvasinky rodu Candida sú prirodzenou súčasťou nášho tela a žijú najmä v črevách, kde pomáhajú tráviť prijatú potravu. Pri nevhodných stravovacích návykoch, užívaní antibiotík, hormónov a iných chemických liečiv sa však tento bežný organizmus môže veľmi ľahko premnožiť a vyvolať celú radu vážnych ochorení – od alergií, porúch imunity, ekzémov, gynekologických zápalov, črevných problémov až po ťažké depresívne stavy. Z pôvodne neškodnej kvasinky sa stáva zákerný nepriateľ a nastáva tzv. kandidóza (kvasinková infekcia, disbióza, mykóza, vaginitída).

Dokonalé organizmy

Kvasinky patria do ríše húb – najdokonalejších a najplodnejších organizmov na našej planéte. Len pre predstavu: jediná plodnica vatovca obrovského môže vyprodukovať až 7 triliónov spór. Pokiaľ by z každej spóry vyrástla nová plodnica, ktorú by sme naložili na nákladný vlak, jeho dĺžka by presiahla celú Zem. Kandida naviac nie je odkázaná iba na pohlavné rozmnožovanie a môže sa v našom tele prakticky neobmedzene rozrastať pomocou svojho mycélia – podhubia. Pre húževnaté mycéliové vlákno kandidy nie je žiadny problém ani prienik cez črevnú stenu. Vzniknutými mikrotrhlinami sa potom do krvného obehu dostávajú nedostatočne natrávené bielkoviny a iné zložky, ktoré vyvolávajú nežiadúce imunitné reakcie. Obranné lymfocyty totiž neadekvátne reagujú na stretnutie s týmito neprirodzenými metabolitmi a dochádza k najrôznejším alergickým prejavom – od vyrážok, cez potravinové alergie až po ťažký astmatický záchvat. V súvislosti s rozmnožovaním kandidy je dôležité spomenúť ďalšiu nepríjemnú skutočnosť. Pokiaľ sa premnožená kandida dostane až na povrch kože, napr. v oblasti rôznych kožných záhyboch, kde sa drží potrebné teplo a vlhko – pod prsiami, v podpazuší, v zadnicovej oblasti, pri pohlavných orgánoch, medzi prstami na nohách, okolo pupka, objaví sa množstvo zrelých plodníc (biely povlak, svetlé šupiny). Tieto miesta silno svrbia a pri škrabaní postihnutej kože sa uvoľňujú milióny nových spór, ktoré sú následne vdýchnuté. Kandida sa potom uchytáva tiež na slizniciach dýchacích ciest, čo sa prejavuje väčším zahlienením či zdurením.

 

Diagnostika kandidózy

Pokiaľ vás napadlo, že i vy by ste mohli trpieť kandidózou, skúste si prejsť nasledujúci test:

Prejavujú sa u vás nasledujúce symptómy?

 • Neodolateľná chuť na sladké
 • Zvýšená tvorba lupín, vypadávanie vlasov a svrbenie hlavy
 • Ekzémy a vyrážky
 • Svrbenie konečníka
 • Suché dlane, šupinatá koža
 • Poruchy pamäte
 • Závraty, točenie a bolesti hlavy
 • Zápach z úst
 • Nadúvanie a hnačky
 • Neznášanlivosť alkoholu
 • Kolísanie telesnej váhy
 • Ušné zápaly s hnisavými výtokmi
 • Gynekologické výtoky, zápaly močových ciest
 • Zväčšené uzliny (najmä na krku)
 • Imunitné poruchy
 • Potravinové alergie
 • Depresie a apatie
 • Chronická únava

 

Pokiaľ bola vaša odpoveď ÁNO aspoň pri ôsmich bodoch, je veľmi pravdepodobné, že kandidóza je vaším problémom. Lekári sú bohužiaľ k tejto diagnóze často nepochopiteľne hluchí a nechcú ani previesť potrebné vyšetrenia. Prípadná antibiotická a fungicídna liečba má naviac skôr devastujúce následky, pretože sú narušené potrebné symbiotické mikrobiálne vzťahy v črevnom trakte. Pacientom preto nezostáva nič iné ako vziať svoje zdravie do vlastných rúk a pustiť sa do alternatívnej liečby. Než sa chorí prepracujú ku skutočne fungicídnym prípravkom, minú často zbytočne veľa peňazí za neúčinné prostriedky. Preto by som rád uviedol tri osvedčené prípravky, s ktorými mám pri liečbe kandidóz vynikajúce skúsenosti.

 

Bylinná liečba

Na prvom mieste je to elixír Fungilen, ktorý už pomohol stovkám bezmocných pacientov. Tento čisto prírodný prípravok je založený na priamom odstránení nežiadúcich mikroorganizmov, vrátane všetkých druhov patogénnych kvasiniek.Obsiahnutý extrakt z plamienky zimnej v spolupráci s ďalšími likvidátormi patogénnych mikroorganizmov levanduľou lekárskou a kapucínkou väčšou spoľahlivo potláčajú rast kandidy. Výťažok z puškvorca obyčajného odstraňuje zápalové ložiská v črevách a breza previsnutá v tejto zmesi funguje ako drenáž všetkých uvoľnených toxínov a odpadových látok. Obsiahnuté bylinky a plamienka majú na rozdiel od klasických antibiotík svoju inteligenciu a ničia len nepriateľské organizmy. Laktobacilom a ďalším potrebným baktériám naopak uvoľňujú väčší životný priestor v črevách pre lepšiu činnosť. Pokiaľ je v črevnom trakte dostatok týchto symbiotických baktérií, nemalo by dochádzať ku vzniku kandidóz, pretože laktobacily majú za úlohu kandidu strážiť pred premnožením. Pri liečbe kandidóz je potrebné niekedy sa obrniť veľkou trpezlivosťou, pretože naším protivníkom je evolučne jeden z najdokonalejších organizmov vôbec. Liečba Fungilenom by mala byť dostatočne dlhá až do úplného víťazstva.

 

Obnova symbiotických baktérií

Ďalším výborne fungujúcim prostriedkom v boji s kandidózou je taliansky laktobacilový preparát Ferzym, ktorý obsahuje 10 ušľachtilých kmeňov mliečnych baktérií v množstve 7 miliárd zárodkov v jednej kapsli. Unikátnosť tohto prípravku spočíva v prevratnej technológii, pomocou ktorej sú laktobacily chránené dvojitým bielkovinovým obalom pred agresívnymi žalúdočnými šťavami. Iné koncentrované laktobacily túto špeciálnu ochranu nemajú, a preto väčšina mliečnych baktérií končí svoju cestu už v žalúdku. Ozdravného efektu preto často nedosahujú ani koncentrované laktobacilové preparáty s mnohomiliardovými dennými dávkami. Oproti tomu už jedno balenie Ferzymu by malo stačiť na základnú obnovu črevných baktérií a tým aj na potlačenie premnožených nežiadúcich kvasiniek. Prípravok Ferzym však doporučujem nasadiť až po vyčistení čriev, teda po využívaní aspoň jednej fľaštičky elixíru Fungilen, aby kolonizácia nových baktérií prebehla maximálne efektívne.

 

Homeopatia

Mimoriadne nádejná je taktiež liečba pomocou homeopatie, konkrétne liekom Candida albicans. Typickým pacientom tohto homeopatického lieku je človek, ktorý potláča hnev či zúrivosť, trpí veľkým nedostatkom energie a má zvýšenú túžbu po sladkom. Má pocit, že sa naňho kladie príliš veľa požiadaviek a očakávaní, ktoré nemôže zvládnuť. Cíti sa preťažený, nepokojný, neustále sa ponáhľa a je v pohybe. Častou témou jeho života je potláčanie prejavov slobodnej vôle, nemožnosť rozvíjať svoju osobnosť. Ide o zneužívané obete, ktorým sa nedostáva lásky. Prichádza bezmocnosť a bezbrannosť. V snoch sa objavuje krv, vraždy, vojny, znásilnenia. Na fyzickej úrovni sa prejavuje predovšetkým silná chuť na sladké. Sliznica uší, nosa a hrdla je narušená (zdurenie, zahlienenie, výtoky), objavuje sa senná nádcha a potravinové alergie.Ďalšie symptómy sú popísané vo vyššie uvedenom teste. S liekom Candida mám vynikajúcu skúsenosť i u pacientov, ktorých stav bol tak vážny, že im bola navrhnutá hospitalizácia. V akútnej fáze kvasinkového ochorenia doporučujem začať potenciou 5CH v dávkach 5 guličiek 3x denne. V ďalšej fáze liečby je možné prejsť na vyššiu potenciu 30CH. Na začiatku homeopatickej liečby sa problémy môžu prechodne zhoršiť a na mieste je preto disciplinovanosť a zodpovedná spolupráca s ošetrujúcim homeopatom. Homeopatia je podľa môjho názoru liečbou budúcnosti a nie sú z nej vylúčení ani krátkozrakí Syzifovia zavalení bludným balvanom vlastného ega či duchovne zablokovaní materialistickí bezverci.

 

Boj na život a na smrť

Záverom by som rád upozornil na niektoré možné prejavy umierajúcej kandidy, pri ktorých niektorí neinformovaní pacienti spanikária a zbytočne liečbu predčasne prerušia. Pokiaľ je liečba kandidózy naozaj účinná môže sa krátkodobo objaviť vyrážka, hnačka, bolesti hlavy či stav podobný opitosti. Jedná sa o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakciu, kedy telo reaguje na toxické látky z rozpadajúcich sa tiel kvasiniek. Týmto reakciám je možné predísť dodržiavaním pitného režimu najmenej 2 litrov tekutín denne, doporučenej fungicídnej diéty či niekoľkými opakovanými klystírmi. Rovnako je dobré dbať na pravidelné odkyslovanie tela za pomoci jednej lyžičky jedlej sódy rozpustenej v pohári vody.  Dôležité je maximálne vyhnutie sa rafinovanému cukru i jednoduchým cukrom ako je fruktóza, glukóza a galaktóza, ktoré slúžia kvasinkám ako hlavný zdroj potravy. Prospešné je obmedzenie kysnutého pečiva a bielej múky alebo dočasný prechod na bezlepkovú stravu. Pri liečbe kandidy je taktiež potrebná silná vôľa, pretože kvasinky v ohrození produkujú zvláštne jedovaté mykotoxíny, ktoré pôsobia priamo na mozgové centrá a vyvolávajú apatiu, depresiu, pocity bezmocnosti a nechuť čokoľvek zmeniť či urobiť so sebou. Pri týchto ťažkých stavoch pomáha všetko, čo huby naopak neznášajú: sucho, slnko a čerstvý vzduch.

Odporúčame:

novinka_nefrofit

novinka-diastop

novinka-myofit

banner_facebook_fan

orgonity

forum