Ako sa chrániť pred chrípkou

Autor: Martin Kolár

Predkladáme Vám overené spoľahlivé postupy, ktorými je možné predísť všetkým formám chrípky, vrátane prasacej. Na prvom mieste by vždy mala byť prevencia. Okrem vyhýbania sa preľudneným priestorom, kde riziko vírusovej nákazy výrazne stúpa, nepodceňujeme ani správnu výživu.

Vírusom a baktériám nahráva predovšetkým kyslé prostredie nášho organizmu, preto je múdre udržiavať mierne zásadité vnútorné PH. Kontrolné lakmusové papieriky je možné zakúpiť vo vybraných lekárňach a zdravotníckych potrebách. Ku kyselinotvorným potravinám patrí najmä cukor a všetky rafinované a konzervované polotovary.

 

V období chrípok uprednostňujeme preto skôr čerstvú zeleninu a domáce ovocie. K vžitým mylným predstavám patrí, že našu imunitu posilnia umelé (syntetické) vitamíny a minerály. V prírode nenájdeme žiadneho živočícha, ktorý by sa živil anorganickými časťami. Kameňožrúti sú len v rozprávkach.

 

Telesnú i psychickú odolnosť naopak veľmi rýchlo zvýšia bylinky a včasné otužovanie. Najlepším prostriedkom pri vírusových útokoch akéhokoľvek pôvodu je extrakt z echinacei purpurovej – volanej jednoducho echinacea. Pri pocitoch, že na nás už niečo „lezie“ je dôležité tzv. akútne dávkovanie – 5 kvapiek extraktu každú štvrťhodinu počas celého prvého dňa a na druhý deň už pokračujeme v klasickom dávkovaní.

 

Pri znížených vitálnych silách a zimnej únave môžem odporučiť výborný, čisto prírodný Dúhový elixír FRUCTAVIT, obsahujúci výťažky z arónie čiernej (jarabiny čiernej), čučoriedok, rakytníka a čiernej ríbezle. Tento elixír neobsahuje žiadne pridané látky a môžu ho bez obáv užívať i deti a tehotné ženy.

 

Vynikajúcim prírodným prostriedkom na prevenciu chrípok je hubový elixír IMUNEX, obsahujúci okrem iného unikátne glukány. Pokiaľ podceníme prevenciu a chrípke podľahneme, rozhodne zostávame ležať v posteli a chorobu neprechodíme! Elixír IMUNEX je možné užívať aj priamo pri chrípke,  v tomto prípade sa osvedčilo zrýchlené dávkovanie 6x denne 10 kvapiek a u detí 6x denne 5 kvapiek.

Odporúčame:

novinka_nefrofit

novinka-diastop

novinka-myofit

banner_facebook_fan

orgonity

forum